Επιτροπές & Ομάδες Εργασίας







Ανοικτές μόνιμες επιτροπές και ομάδες εργασίας



Για την προώθηση των στόχων του Βίος Coop συγκροτήθηκαν και λειτουργούν οι παρακάτω μόνιμες επιτροπές και ομάδες εργασίας. Η συμμετοχή στις επιτροπές και ομάδες εργασίας είναι εθελοντική.


ΤΟΜΕΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ

Επιτροπή ποιότητας και συμβατότητας προϊόντων

  1. Μπλέκας Γιώργος (συντονιστής), Αν. Καθηγητής Χημείας και Τεχνολογίας Τροφίμων Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
  2. Αλμπάνης Τριαντάφυλλος, Καθηγητής Αναλυτικής και Περιβαλλοντικής Χημείας, Αν. Πρύτανης Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
  3. Βεζιργιαννίδης Παναγιώτης, Δασολόγος
  4. Γκογκίδης Γιώργος, εργαζόμενος
  5. Γουλιαρίτης Αντώνης, εργαζόμενος
  6. Δημητριάδου Ιωάννα, εργαζόμενη
  7. Καραγεωργίου Άννα, Φιλόλογος - Γραφίστρια
  8. Καράγιωργας Αντώνης, Βιοχημικός MSc, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  9. Καρύδας Ευριπίδης,
  10. Καρύδας Αντώνης,
  11. Κορωνίδου Αλεξάνδρα, εργαζόμενη
  12. Λάκκας Παναγιώτης, εργαζόμενος
  13. Μακρίδης Φοίβος, εργαζόμενος
  14. Μεσιτίδης Ηρακλής
  15. Νικολάου Κώστας, Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
  16. Σαρκισιάν Ιρίνα, εργαζόμενη


ΤΟΜΕΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

Επιτροπή εκπαίδευσης - κατάρτισης

  1. Παπαφιλίππου Άσπα (συντονίστρια), Δρ. Κοινωνιολογίας - Πολιτικών Επιστημών ειδ. σε συνεταιρισμούς
  2. Αγγελόπουλος Γιώργος, Επικ. Καθηγητής Κοινωνικής Ανθρωπολογίας ΑΠΘ
  3. Αγγέλου Λάζαρος, Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
  4.  Γριτζάς Γιώργος, Επικ. Καθηγητής, Τμ. Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης ΑΠΘ
  5. Καβουλάκος Κάρολος, Λέκτορας, Τμ. Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ
  6. Κασσαβέτης Δημοσθένης, Επίκ. Καθηγητής Νομικής Σχολής Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης
  7. Κουτσού Σταυριανή, Αν. Καθηγήτρια, Τμ. Τεχνολόγων Γεωπόνων, ΑΤΕΙΘ
  8. Νικολάου Κώστας, Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου

Επιτροπή προγραμμάτων ερευνών και μελετών
1.      Νικολάου Κώστας (συντονιστής), Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
2.      Γριτζάς Γιώργος (συντονιστής), Επικ. Καθηγητής, Τμ. Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης ΑΠΘ
3.      Αγγέλου Λάζαρος, Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
4.      Αμανατίδου Έφη, Δρ. Μαθηματικός-Αξιολογητής, Ερευνήτρια Ινστιτούτου Καινοτομίας Πανεπιστημίου Manchester
5.      Βερβερίδης Κώστας, Δρ. Περιβαλλοντολόγος-Συστήματα λήψης αποφάσεων
6.      Καβουλάκος Κάρολος, Λέκτορας, Τμ. Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ
7.   Κουτσού Σταυριανή, Αν. Καθηγήτρια, Τμ. Τεχνολόγων Γεωπόνων, ΑΤΕΙΘ
8.      Παπαφιλίππου Άσπα, Δρ. Κοινωνιολογίας - Πολιτικών Επιστημών ειδ. σε συνεταιρισμούς
9.      Σαρτζετάκης Ευτύχιος, Καθηγητής Οικονομικών Περιβάλλοντος, Αν. Πρύτανης Πανεπιστημίου Μακεδονίας
10.      Τζέκου Ειρήνη, Οικονομική και Περιφερειακή Ανάπτυξη MSc
11.  Χατζηνικολάου Άρης, Οικονομολόγος MSc, Γρ. Περιβάλλοντος Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Επιτροπή διαμορφωτικής αξιολόγησης ανθρώπινου δυναμικού
  1. Παπαφιλίππου Άσπα (συντονίστρια), Δρ. Κοινωνιολογίας - Πολιτικών Επιστημών ειδ. σε συνεταιρισμούς
  2. Αμανατίδου Έφη, Δρ. Μαθηματικός-Αξιολογητής, Ερευνήτρια Ινστιτούτου Καινοτομίας Πανεπιστημίου Manchester
  3. Θάνου Μίνα, Επιχειρηματίας
  4. Θεοδοσοπούλου Δώρα, Οικονομολόγος
  5. Καραγεωργίου Άννα, Φιλόλογος - Γραφίστρια
  6. Καράγιωργας Αντώνης, Βιοχημικός MSc, Α.Π.Θ.
  7. Μητρούση Ιωάννα, Επιχειρηματίας
  8. Νικολάου Κώστας, Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
  9. Παρτόζης Γιάννης, Μηχανολόγος, Καθηγητής Δ.Ε.
  10. Χατζηνικολάου Άρης, Οικονομολόγος MSc, Γρ. Περιβάλλοντος Πανεπιστημίου Μακεδονίας
  11. Χρυσοστομίδης Σάββας


Επιτροπή αξιολόγησης υποψήφιων αμειβόμενων εργαζόμενων μελών

  1. Παπαφιλίππου Άσπα (συντονίστρια), Δρ. Κοινωνιολογίας - Πολιτικών Επιστημών ειδ. σε συνεταιρισμούς
  2. Αμανατίδου Έφη, Δρ. Μαθηματικός-Αξιολογητής, Ερευνήτρια Ινστιτούτου Καινοτομίας Πανεπιστημίου Manchester
  3. Γραικούσης Νίκος, Οικονομολόγος
  4. Θάνου Μίνα, Επιχειρηματίας
  5. Θεοδοσοπούλου Δώρα, Οικονομολόγος
  6. Καραγεωργίου Άννα, Φιλόλογος - Γραφίστρια
  7. Καράγιωργας Αντώνης, Βιοχημικός MSc, Α.Π.Θ.
  8. Μητρούση Ιωάννα, Επιχειρηματίας
  9. Νικολάου Κώστας, Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
  10. Νικολοπούλου Διονυσία
  11. Παρτόζης Γιάννης, Μηχανολόγος, Καθηγητής Δ.Ε.
  12. Ρουμπιέ Αρετή, Εκπαιδευτικός
  13. Χατζηνικολάου Άρης, Οικονομολόγος MSc, Γρ. Περιβάλλοντος Πανεπιστημίου Μακεδονίας
  14. Χρυσοστομίδης Σάββας


ΤΟΜΕΑΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Επιτροπή διαδικτυακών μέσων
1.      Νικολάου Κώστας (συντονιστής), Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
2.      Αγγέλου Λάζαρος, Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
3.      Καρυώτης Στάθης, Σχεδιαστής ψηφιακών εφαρμογών

Επιτροπή εκδηλώσεων
1.      Παπαφιλίππου Άσπα (συντονίστρια), Δρ. Κοινωνιολογίας - Πολιτικών Επιστημών ειδ. σε συνεταιρισμούς
2.      Θάνου Μίνα, Επιχειρηματίας
3.      Καράγιωργας Αντώνης, Βιοχημικός MSc, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
4.      Κουτσίδης Θόδωρος, Μηχανικός
5.      Μητρούση Ιωάννα, Επιχειρηματίας
6.      Χατζηνικολάου Άρης, Οικονομολόγος MSc, Γρ. Περιβάλλοντος Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Επιτροπή ενημερωτικού δελτίου
1.      Αγγέλου Λάζαρος (συντονιστής), Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
2.      Καπέτα–Λιάπη Μάχη-Μύριαμ, Διοίκηση Επιχειρήσεων - CSR - Marketing MME ΜΒΑ.
3.      Πετσόπουλος Μανώλης, Τ. Μηχ/κός Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής
4.      Χατζηθωμάς Λεωνίδας, Λέκτορας Πανεπιστημίου Μακεδονίας


ΤΟΜΕΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

Επιτροπή παρακολούθησης επιχειρησιακού σχεδίου
1.      Δελής Μιχάλης (συντονιστής), Οικονομολόγος
2.      Αγγέλου Λάζαρος, Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
3.      Βερβερίδης Κώστας, Δρ. Περιβαλλοντολόγος-Συστήματα λήψης αποφάσεων
4.      Παρτόζης Γιάννης, Μηχανολόγος, Καθηγητής Δ.Ε.
5.      Πετσόπουλος Μανώλης, Τ. Μηχ/κός Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής

Επιτροπή παρακολούθησης τιμών και κίνησης προϊόντων
  1. Γραικούσης Νίκος (συντονιστής), Οικονομολόγος
  2. Αγγέλου Λάζαρος, Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
  3. Βερβερίδης Κώστας, Δρ. Περιβαλλοντολόγος-Συστήματα λήψης αποφάσεων
  4. Γεωργάρας Μιχάλης,
  5. Θεοδωράκογλου Κώστας, Μηχανολόγος Μηχανικός
  6. Λάκκας Παναγιώτης, εργαζόμενος
  7. Τζάκρης Θανάσης, Μηχανική της Διοίκησης MSc
  8. Χατζηεμμανουήλ Αργύριος,

Επιτροπή παραγγελιών και επικοινωνίας με προμηθευτές
  1. Λάκκας Παναγιώτης (συντονιστής), εργαζόμενος
  2. Βερβερίδης Κώστας, Δρ. Περιβαλλοντολόγος-Συστήματα λήψης αποφάσεων
  3. Γουλιαρίτης Αντώνης, εργαζόμενος
  4. Γραικούσης Νίκος, Οικονομολόγος
  5. Θεοδωράκογλου Κώστας, Μηχανολόγος Μηχανικός
  6. Καράγιωργας Αντώνης, Βιοχημικός MSc, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Επιτροπή αναζήτησης και υποστήριξης μεγάλων πελατών
  1. Γραικούσης Νίκος, Οικονομολόγος
  2. Ξουραφάς Παναγιώτης, Σύμβουλος επιχειρήσεων
  3. Παγώνης Νίκος, Επιχειρηματίας

Ομάδα εργασίας οικονομικού και λογιστικού ελέγχου
1.      Δελής Μιχάλης (συντονιστής), Οικονομολόγος
2.      Αγγέλου Λάζαρος, Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
3. Θεοδοσοπούλου Δώρα, Οικονομολόγος
4.      Καραγεωργίου Άννα, Φιλόλογος - Γραφίστρια
5.      Καράγιωργας Αντώνης, Βιοχημικός MSc, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
6.      Λάκκας Παναγιώτης, εργαζόμενος
7. Μητρούση Ιωάννα, Επιχειρηματίας
8.      Νικολάου Κώστας, Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
9.      Παρτόζης Γιάννης, Μηχανολόγος, Καθηγητής Δ.Ε.
10.      Σαρκισιάν Ιρίνα, εργαζόμενη
11.      Τζάκρης Θανάσης, MSc Μηχανική της Διοίκησης

ΤΟΜΕΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ

Επιτροπή υποστήριξης των εργαζομένων του παντοπωλείου
1.      Καράγιωργας Αντώνης (συντονιστής), Βιοχημικός MSc, Α.Π.Θ.
2.      Κουτσίδης Θόδωρος, Μηχανικός
3.      Ρουμπιέ Αρετή, Εκπαιδευτικός
4.      Τζέκου Ειρήνη, Οικονομική και Περιφερειακή Ανάπτυξη MSc
5.      Τζιούμπα Άννα, Ελεύθερη επαγγελματίας
6.      Χατζηνικολάου Άρης, Οικονομολόγος MSc, Γρ. Περιβάλλοντος Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Επιτροπή υποστήριξης πληροφοριακών και ηλεκτρονικών λειτουργιών
  1. Αγγέλου Λάζαρος (συντονιστής), Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
  2. Θάνου Μίνα, Επιχειρηματίας
  3. Παπαπουλίδης Μενέλαος, Μηχανικός
  4. Πετσόπουλος Μανώλης, Τ. Μηχ/κός Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής
  5. Σαρκισιάν Ιρίνα, εργαζόμενη
  6. Τζάκρης Θανάσης, Μηχανική της Διοίκησης MSc
Επιτροπή για θέματα εξοπλισμού
  1. Θάνου Μίνα, Επιχειρηματίας
  2. Θεοδωράκογλου Κώστας, Μηχανολόγος Μηχανικός
  3. Ναθαναηλίδης Γιάννης, Μηχανικός, υπεύθυνος ασφάλειας
  4. Σουλάκης Νίκος, Δρ Αρχιτέκτων Μηχανικός
Επιτροπή υποστήριξης της ασφάλειας του παντοπωλείου
  1. Λάκκας Παναγιώτης, εργαζόμενος
  2. Γουλιαρίτης Αντώνης, εργαζόμενος
  3. Ναθαναηλίδης Γιάννης, υπεύθυνος ασφάλειας
  4. Χατζηνικολάου Άρης, Οικονομολόγος MSc, Γρ. Περιβάλλοντος Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Επιτροπή αλληλέγγυας διανομής και κατ’ οίκον παράδοσης προϊόντων
1.      Γριτζάς Γιώργος, Επικ. Καθηγητής, Τμ. Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης ΑΠΘ
2.      Πετσόπουλος Μανώλης, Τ. Μηχ/κός Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής
3.      Χιλιτίδης Οδυσσέας, Εκπαιδευτικός


ΤΟΜΕΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ

Επιτροπή παρακολούθησης και αξιολόγησης των λειτουργιών
  1. Αμανατίδου Έφη (συντονίστρια), Δρ. Μαθηματικός-Αξιολογητής, Ερευνήτρια Ινστιτούτου Καινοτομίας Πανεπιστημίου Manchester
  2. Αγγέλου Λάζαρος, Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
  3. Δελής Μιχάλης, Οικονομολόγος
  4. Θεοδωράκογλου Κώστας, Μηχανολόγος Μηχανικός
  5. Μπλέκας Γιώργος, Αν. Καθηγητής Χημείας και Τεχνολογίας Τροφίμων Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
  6. Νικολάου Κώστας, Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου

Επιτροπή Κανονισμού Λειτουργίας
  1. Αγγέλου Λάζαρος (συντονιστής), Τηλεπικοινωνιακός Μηχανικός MSc
  2. Γραικούσης Νίκος, Οικονομολόγος
  3. Μελισσουργός Γιώργος
  4. Μπλέκας Γιώργος, Αν. Καθηγητής Χημείας και Τεχνολογίας Τροφίμων Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
  5. Νικολάου Κώστας, Δρ. Χημικός Περιβαλλοντολόγος, Καθηγητής-Σύμβουλος Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
  6. Χατζηνικολάου Άρης

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου